w ,

Aż jedna trzecia jedzenia na świecie jest marnowana

W każdej sekundzie w koszu ląduje 51 ton jedzenia

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Niemarnowania Żywności. Czy wiedzieliście, że aż jedna trzecia jedzenia na świecie jest marnowana? Ta smutna wiadomość to niestety nasza rzeczywistość, którą warto zmieniać na lepsze.

Statystyki mówią w tej kwestii same za siebie. W każdej sekundzie w koszu ląduje 51 ton jedzenia. To jednak nie wszystko, ponieważ wraz z nim, marnowane są zasoby potrzebne do ich wytworzenia. Są to niezliczone ilości wody, nawozów, ludzkiej pracy czy szkodliwych gazów, które wynikają z produkcji czy transportu żywności.

Sytuacja w kraju nie wygląda wcale lepiej. Według raportu Banków Żywności z zeszłego roku, Polacy marnują 9 mln ton jedzenia, podczas gdy w naszym kraju, aż dwóm milionom osób go brakuje.

Takiemu stanu rzeczy trzeba szybko przeciwdziałać, gdyż marnotrastwo oddziałuje także na stan naszego klimatu. W akcję w głównej mierze angażuje się ONZ, które sporządziło plan strategii zrównoważonego rozwoju. Celem jest zmniejszenie o połowę marnowanej ilości per capita oraz zmniejszenie strat wynikających z procesu produkcji oraz dystrybucji towarów. Plan ten ma zostać zrealizowany do 2030 roku. Aby tego dokonać, zmiany trzeba jednak zacząć od samego siebie, a także do informowania społeczeństwa o skutkach, które niesie ze sobą wyrzucanie jedzenia.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Teledysk do utworu “hellboy” Lil Peepa trafił do sieci

10

TOP 10 najlepszych rzeczy z kolaboracji Travisa Scotta z McDonald’s