w

Dokładnie rok temu wystartował #Hot16Challenge2​

Tak, to już rok. Wspominamy drugą edycję gorących szesnastek od polskich raperów

“Kamera poszła!”. Dokładnie takimi słowami równo rok temu, bo 28 kwietnia 2020 roku, wystartowała druga edycja #Hot16Challenge. Inicjatywa Solara spotkała się z świetnym odbiorem a w akcji, której celem było m.in. zebranie pieniędzy na rzecz polskiej służby zdrowia, wzięła udział czołówka raperów w kraju, ale nie tylko.

Przypomnijmy najpierw jak doszło do drugiej edycji rapowego wyzwania. Cała sytuacja miała miejsce podczas live na kanale Maty, na którym gościnnie pojawił się Solar. Na streamie pojawiła się inicjatywa zebrania odpowiedniej kwoty na cele charytatywne. Osiągniecie celu do danej godziny miało skutkować rozpoczęciem się akcji #Hot16Challenge2. Widzowie nie zawiedli i cel został osiągnięty. Kilka dni później Karol nagrał pierwszą szesnastkę, od której znów jak w 2014 roku wszystko się zaczęło.

Akcja rozprzestrzeniła się na 10 innych krajów, w tym Niemcy, Francję czy Czechy. Łącznie do sieci trafiło 1428 rapowych szesnastek, które razem uzbierały ponad pół miliarda wyświetleń na YouTube. Przez ten rok najwięcej wyświetleń w ramach akcji zdobył klip do #Hot16Challenge2 od Szpaka. Gorąca szesnastka rapera z Morąga ma w tym momencie 59 mln wyświetleń. Na drugim miejscu znalazła się 16′ od Young Igiego z 24 mln wyświetleń na liczniku.

Po roku od rozpoczęcia akcji nie sposób nie przedstawić jej finału. W efekcie inicjatywy Solara i spółki udało się zebrać ponad 3 mln złotych, za które zakupiono m.in. 7 karetek, które wyjechały w Polskę.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Qry oficjalnie zapowiada swój debiutancki album

Billie Eilish ogłasza premierę drugiego albumu