w

Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku – o co chodzi i co oznacza to słowo? Tłumaczymy!

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku zbliża się wielkimi krokami. Wśród kandytatów tego popularnego konkursu znalazły się w tym roku takie słowa jak essa czy kongo, choć nowe propozycje są nadal zbierane. Użytkownicy TikToka wpadli jednak na podobny pomysł, jak przy zeszłorocznym konkursie. Postanowili oni wypromować jedno z haseł na tak dużą skalę, aby wygrało w konkursie.

Tym razem wybór padł na słowo gilbert. Akcja rozpoczęła się od pomysłu jednego z użytkowników TikToka, który stwierdził, że jeśli hasło znajdzie się w TOP10 na liście Młodzieżowych Słów Roku 2022, przeleje on 1000 zł na wybrany cel charytatywnym. Sprawa została podchwycona przez widzów, a od 2 listopada w komentarzach większości polskich filmów na TikToku znajdziemy komentarze promujące “gilberta” jako kandydata na słowo roku.

@kotpawel_Lecymy z tym GILBERTEM! Jak to wygra to hit hitów będzie xd

♬ Chemia Nowej Ery – Polskie Hity Internetu

Co oznacza gilbert?

Gilbert w tym znaczeniu, jakie zostało wypromowane na TikToku, oznacza nic innego jak “geniusz”.

Kiedy i gdzie można głosować na Młodzieżowe Słowo Roku?

Od 11 października do 8 listopada 2022 roku PWN zbieramy propozycje słów-kandydatów na Młodzieżowe Słowo Roku. W dniach 15 listopada do 30 listopada odbędzie się natomiast ostateczne głosowanie, po którym poznamy finałowe 20 słów oraz ostatecznego zwycięzcę plebiscytu. Jeśli chcecie zgłosić swoje słowo, możecie dokonać tego tutaj.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Logo Drake’a pojawi się na koszulce FC Barcelony w najbliższym El Clásico

Mateusz Murański nie żyje. Popularny freak fighter miał 29 lat