w

Legalna marihuana w Polsce? Parlamentarny zespół pracuje nad trzema projektami

Nowe projekty ustaw zostaną przygotowane do 20 kwietnia 2021 roku

Jak informują mainstreamowe media, do 20 kwietnia 2021 roku parlamentarny zespół ma przygotować trzy projekty ustaw dotyczące legalizacji marihuany. Informacją podzieliła się posłanka Koalicji Obywatelskiej z Partii Zielonych – Urszula Zielińska. Decyzję o rozpoczęciu prac nad projektami przedstawiła Rada Krajowa Zielonych, której jednym z celów jest pełna legalizacja.

Posłanka argumentując stanowisko partii wspomniała o znaczącej roli legalizacji we wpływach skarbowych odnosząc się do podatków oraz zwróciła uwagę, że młodzież w końcu nie kupowałaby produktów z “szarej strefy”. Przypomnijmy, marihuana i jej posiadanie nawet w najmniejszych ilościach jest w Polsce jest nielegalne. Wyjątek stanowi medyczna marihuana.

Urszula Zielińska przekazała także, że finalnie powstaną trzy projekty ustaw, w których prace zaangażowane są jeszcze dwie posłanki z Lewicy. Przygotowanie zostanie tym samym projekt dotyczący depenalizacji posiadania niewielkich ilości marihuany na własny użytek, projekt dotyczący marihuany medycznej, a także projekt o konopiach siewnych.

Chcemy opracować te projekty i złożyć w Sejmie najpóźniej do 20 kwietnia. Kilka najbliższych miesięcy chcemy też wykorzystać na to, by oswoić parlament z tematem, bo politycy nerwowo reagują jak słyszą słowo marihuana

Czy przygotowanie projektów przyniesie zamierzony efekt i czy w końcu doczekamy się legalizacji marihuany w naszym kraju? To pokażą zapewne najbliższe miesiące, choć niestety trzeba liczyć się faktem, że tak jak w przypadku projektów z 2016 roku, zostaną ponownie odrzucone przez posłów innych ugrupowań.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

W USA natrafiono na 3,5-metrowy monolit pośrodku niczego

Piątkowe premiery: nowy Kid Cudi, Słoń i O.S.T.R