w

Legalna marihuana w Polsce? Projekt ustawy trafił do Sejmu

Ważny dzień dla zwolenników jarania

Jak podała dziś przewodnicząca zespołu do spraw legalizacji marihuany, dziś złożono w Sejmie pakiet projektów ustaw mający m.in. na celu depenalizację posiadania małej ilości marihuany. Projekty dotyczą konopi włóknistych, marihuany medycznej i marihuany rekreacyjnej.

Data złożenia projektów nie jest przypadkowa, bo dziś (20.04) przypada Międzynarodowy Dzień Marihuany. Beata Maciejewska pisze, że “pakiet ustaw konopnych jest nowoczesny, dostosowany do współczesności, racjonalizujący politykę wobec konopi”.

W złożonym dziś projekcie zaproponowano, aby posiadanie do 5 g marihuany lub haszyszu do celów rekreacyjnch nie było karane, a posiadanie od 5 do 10 gram było karane grzywną, która miałaby wynosić od 500 do 2000 złotych.

Pomysłodawcy projektu pracowali nad nim od wielu miesięcy dyskutując w ramach koła poselskiego. Zespół chce zmian w przepisach dotyczących także legalnego posiadania do czterech krzaków konopi innych niż włókniste na jedno gospodarstwo domowe.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Najlepsze rapowe piosenki o marihuanie

Lody EKIPY w Lidlu i Biedronce!