w

Lexy udostępniła oszukany konkurs?

Widzowie nie zostawili na YouTuberce suchej nitki

Lexy Chaplin (1,4mln obserwujących) jest bardzo charyzmatyczną influencerką, która dzięki Team X zyskała wielką popularność w internecie. YouTuberka może pochwalić się także bardzo zaangażowaną społecznością, co z pewnością przyciąga reklamodawców do podjęcia się współpracy z Lexy. Dziś jednak “miarka się przebrała”, gdy influencerka przedstawiła konkurs, który najprawdopodobniej jest scamem – tak przynajmniej sądzą jej widzowie.

Lexy oraz kilku innych influencerów na swoich instagramach przedstawili w ostatnich dniach pewien konkurs. Jest on współtworzony z @befamous_agency, a do wygrania są nagrody dużej wartości – od najnowszych iPhone’ów, przez Apple Watch’e, aż po biżuterię. Wiele wątpliwości budzi to, że nigdzie nie znajdziemy regulaminu konkursu, który w takich przypadkach jest wymagany prawnie. Czy konkurs jest więc oszustwem?

Tak uważają widzowie, którzy nie zostawili suchej nitki na Lexy Chaplin. Według znacznej większości z tych, których komentarze mają najwięcej polubień, konkurs jest ustawiony.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lexy👼🏽 (@lexychaplin)

Oto najpopularniejsze komentarze spod postu Lexy. Warto wspomnieć, że to tylko część negatywnych opinii o wątpliwej współpracy YouTuberki.

W komentarzu pojawił się także wpis agencji organizującej konkurs, która zapewnia, że nie jest on oszustwem, a na ich mediach pojawią się dowody przedstawiające wysyłanie nagród. Nie trzeba chyba jednak nikomu tłumaczyć, jak łatwo spreparować tego typu treści. Mamy jednak nadzieję, że całość nagłaśnianej akcji nie jest oszustwem, gdyż miałoby to wielki wpływ na przyszłość Lexy w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy tym samym, że nie jest to pierwszy podejrzany ruch na insta Lexy w ostatnim czasie. Kilka dni temu influencerka reklamowała ocieplane rajstopy za ponad 200 zł, a widzowie szybko zidentyfikowali, że ich cena na AliExpress wynosi nie więcej niż kilkanaście złotych.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Szczyt K2 po raz pierwszy w historii zdobyty zimą!

Jennie z BLACKPINK otworzyła swój kanał na YouTube