w

Mata pierwszym polskim artystą na liście Billboard!

“Historia dzieje się na naszych oczach”

Ten dzień bez wątpienia przejdzie do historii nie tylko polskiego rapu, ale polskiej muzyki w ogóle. Mata został pierwszym polskim artystą, który znalazł się na renomowanej liście BIllboardu, czyli amerykańskiego tygodnika poświęconego przemysłowi muzycznemu. “Historia dzieje się na naszych oczach” – pisze w komunikacie SBM Label.

Mata na liście Billboard znalazł się dzięki swoim najnowszym utworze “Kiss cam (podryw roku)”. Piosenka trafiła dokładnie na listę Billboard Global 200 Excl. US, która uwzględnia ponad 200 światowych rynków muzycznych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. W ten sposób nowy singiel Młodego Matczka został pierwszą polskojęzyczną piosenką, która trafiła na światową listę przebojów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez SBM Label / SB Maffija (@sbm_label)

Teledysk do hitowego “Kiss cam (podryw roku) od Maty wyświetlono do tej pory ponad 18 milionów razy, a sam utwór został odsłuchany blisko 12 milionów razy w serwisach streamingowych.

To pierwszy międzynarodowy sukces artysty, ale z pewnością nie ostatni. Biorąc pod uwagę coraz większy rozgłos w kraju czy rekordową sprzedaż na solowy koncert, której może pozazdrościć nie jeden znany wykonawca, wydaje się, że światowe współprace Maty z innymi artystami są kwestią czasu. Ciekawe na jakie listy i na których miejscach trafią jeszcze przyszłe piosenki Matczaka.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Sobel zwyzywał i wyrzucił “fana” ze sceny podczas koncertu [NAGRANIE]

Malik Montana zawinięty przez policję!