Burger McPlant. Zdjęcie: McDonald's
w

McDonald’s testuje roślinnego burgera “McPlant”

W pełni roślinny burger nie jest jednak produktem wegetariańskim

Według Bloomberga, nowy burger na bazie roślin zadebiutował na pewien czas w McDonald’s w Danii i Szwecji. Burger nazwany McPlant zawiera pasztecik z białek grochu i ryżu. Został on opracowany we współpracy z firmą Beyond Meat. Testy rozpoczęły się w styczniu i potrwają do 15 marca w Szwecji i 12 kwietnia w Danii.

Jeśli produkt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów, najprawdopodobniej zostanie wprowadzony także w innych krajach na stałe.

Warto zaznaczyć, że McPlant nie jest w pełni wegańskim ani wegetariańskim produktem. Kotlet jest bowiem gotowany na tym samym grillu, co hamburgery wołowe. W ostatnich latach Burger King, Starbucks, KFC i inni korzystali z produktów firmy Beyond Meat lub jej konkurenta Impossible Foods. Roślinne produkty po podobnych testach zawitały do restauracji na stałe. Jak będzie w tym przypadku? Nie pozostało nam nic więcej, jak tylko czekać na informacje dotyczące wyników testów McDonald’s.

Redakcja Hypest

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Nieoficjalnie: Chief Keef w ciężkim stanie trafił do szpitala

The Weeknd w 2022 roku zagra koncert w Polsce!