w

Nowy pociąg z Chin jeździ z prędkością 620 km/h

Pociąg najnowszej technologii zostanie wprowadzony w ciągu kilku lat

Nowy pociąg Maglev to najnowsza maszyna prosto z Chin, która w najlepszy możliwy sposób obrazuje rozwój technologii. Maszyna jest w stanie osiągnąć prędkość do 620 km/h. Pociąg opiera się na superprzewodnikach o wysokiej temperaturze, które sprawiają, że osiągniecie takiej prędkości w bezpieczny sposób jest możliwe.

Pociąg nowej technologii Chin robi wrażenie także wizualne. Opływowy kształt powoduje, że wygląda on naprawdę spektakularnie.  Jego prezentacja odbyła się kilka dni temu w mieście Chengdu. Na potrzeby prezentacji stworzono blisko 200 metrowy odcinek torów magnetycznych, na których ruszył jego prototyp. Według inżyniera odpowiedzialnego za projekt, pociąg ma wyjechać na tory w całym kraju w przeciągu od 3 do 10 lat.

Biorąc pod uwagę poprzednie projekty chińskiej technologii, jest niemal pewne, że w tym czasie zobaczymy pociąg obsługujący pasażerów. ChRL jest bowiem pionierem podobnych rozwiązań na świecie. Przypomnijmy, że zaprezentowany w 2003 roku pierwszy Maglev do dziś jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologii. Maksymalna prędkość pociągów, które jeżdżą teraz po Chinach to 431 km/h.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Kizo wystąpi u Kuby Wojewódzkiego

Wspiął się na dźwig najwyższego wieżowca w Polsce oraz Unii Europejskiej