w

Już wkrótce Pentagon ujawni raport dobrze udokumentowanych przypadków obserwacji UFO

To nie scenariusz żadnego filmu science-fiction. Wysoko postawieni urzędnicy mówią o “cichej rewolucji”

Fot.: Zdjęcie niezidentyfikowanego obiektu latającego zrobione przez pilotów Navy odtajnione przez Departament Obrony USA. (EPA)

Obecnie żyjemy w naprawdę ciekawych czasach. Podczas gdy Elon Musk i jego SpaceX próbują swoich sił w podboju kosmosu, a NASA mówi, że w latach 30-tych XXI wieku pierwszy człowiek postawi swoją nogę na czerwonej planecie, coraz większe emocje budzi temat UFO, który od dziesiątek lat jest nie tylko element popkultury, ale i jednym z bardziej interesujących dla tematów dnia codziennego. Wszelkie doniesienia o UFO (niezidentyfikowanym obiekcie latającym) należy zawsze traktować z pewnym przymróżeniem oka. W dobie fake newsów chyba każdy z nas spotkał się z informacjami, które później okazywały się graficznym przerobieniem zdjęcia czy montażem filmowym. Niesłusznie jednak niektórzy UFO łączą z terminem rzekomo odwiedzających istot z innych części wszechświata. UFO to w końcu jednak nic innego, jak latając obiekt, którego właściwości sprawiają wrażenie niemożliwych do zidentyfikowania na podstawie aktualnej wiedzy naukowej oraz technologicznej.

Wielkie emocje wzbudziła informacja jaką kilka dni temu podzielił się Pentagon. Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował, że już 1 czerwca 2021 roku podzieli się kompleksowym raportem dobrze udokumentowanych przypadków UFO. Każdy z przepadków jest zweryfikowany przez wielu świadków i należy do tych, których nie da się wyjaśnić zjawiskami atmosferycznymi czy nową technologią. Były Dyrektor Wywiadu Narodowego – John Ratcliffe, który stanowisko piastował do 20 stycznia tego roku powiedział, że raport ma przedstawić dowodu na UFO, które przełamuje barierę dźwięku bez tak zwanego gromu dźwiękowego (sonic boom)

John Ratcliffe w ostatnim wywiadzie dla Fox News powiedział o ujawnieniu spraw, których jest więcej, niż do tej pory poinformowano opinię publiczną.

Co więcej, kilka miesięcy temu w sprawie wypowiedział się były dyrektor CIA – John Brennan. „Niektórzy mogą powiedzieć, że aktywność stanowi inną formę życia” – powiedział w wywiadzie dla popularnego podcastu “Conversations with Tyler”.

Przypomnijmy. że nie jest to pierwsza głośna sprawa ujawniana przez osoby obejmujące wysokie stanowiska dotycząca UFO. Warto wspomnieć o sprawie komandora Fravora z amerykańskiej marynarki wojennej i jego obserwacji obiektu nazwanego “tic tac”. nagranego przez pokładowe kamery. Głośna sprawa trafiła swego czasu na okładkę New York Times.

Raport, który w całości ma zostać ujawniony 1 czerwca 2021 roku jest efektem działań poprzedniej jak i aktualnej administracji federalnej USA. Najnowsze doniesienia mają pojawić się także w związku z rosnącym zainteresowaniem UFO, na co ma wskazywać gwałtowny wzrost liczby obserwacji. Według danych National UFO Reporting Center obserwacje wzrosły w 2020 roku w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 6000 zjawisk.

Ludzie z wysokich stanowisk amerykańskiego rządu, którzy widzieli najnowszy raport lub jego fragmenty mówią, że jest to długo wyczekiwana, cicha rewolucja. Z pewnością warto obserwować najnowsze doniesienia w sprawie.

Źródła informacji: New York Post, Conversations with Tyler, Daily Mail.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Straciły prawie 145 tys. złotych na sprzedaży butów w internecie

Sanah wyprzedziła Quebonafide w rankingu polskich twórców Spotify