w

Policja w Nowym Jorku użyła psa-robota w akcji

Nagranie z czynności prowadzonych przez robota trafiło do sieci

Dystopijna rzeczywistość niczym z Cyberpunka powoli z wizji przyszłości zmienia się w rzeczywistość. Poznajcie psa-robota od Boston Dynamics, którego po raz pierwszy w akcji użyła właśnie policja z Nowego Jorku.

NYPD policyjnego robota przemalowanego na niebieski kolor użyła do oczyszczenia miejsca zbrodni, która miała miejsce na Bronxie. Policja ze względu na nadal trwające czynności nie zdradziła dokładnego zadania psa-robota, jednak według ich relacji, w znacznym stopniu pomógł jej w śledztwie. Zobaczcie wideo z akcji.

Robot nosi nazwę “”DIGIDOG” i stworzony został przez Boston Dynamics. Potrafi on wchodzić po schodach, przeszukiwać niebezpieczny teren czy przenosić pakunki. Dodatkowo może zostać wyposażony w sprzęt, który pozwala na otwieranie drzwi, odkrywanie przedmiotów czy przeprowadzanie badań.

Więcej o robotach firmy przeczytacie pod tym linkiem w artykule, w którym szczegółowo opisaliśmy ich możliwości i stojącą przed Boston Dynamics przyszłość. Zachęcamy do przeczytania!

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Powstanie nowy materiał duetu Pezet/NOON?

Rusza 8. edycja Młodych Wilków Popkillera!