w

Pornhub usunął większość filmów ze strony

W wyniku skandalu usunięto ponad 10 milionów filmów

Wielka afera na Pornhubie. Właściciel został zmuszony do usunięcia 10 milionów filmów z dostępnych 13,5 miliona na całej platformie. Wszystko ze względu na skandal wokół serwisu i podjęte w ostatnich dniach działania przez dwie największe organizacje płatnicze – Visę i Mastercard.

Nicholas Kristof na łamach New York Timesa opisał w ostatnich tygodniach ciemną stronę największego serwisu z treściami dla dorosłych. Według raportu, Pornhub to miejsce wielu filmów z aktami pedofilskimi, a także z nagraniami osób, które nie wyraziły zgody na utrwalanie wizerunku. Po opublikowaniu artykułu, Visa i Mastercard postanowiły wycofać płatności za pomocą ich kart na platformie.

Pornhub szybko zabrał głos w sprawie pisząc:

W Pornhub nic nie jest ważniejsze niż bezpieczeństwo naszej społeczności. Nasze podstawowe wartości, takie jak inkluzywność, wolność słowa i prywatność, są możliwe tylko wtedy, gdy nasza platforma cieszy się zaufaniem użytkowników.

Twórcy platformy nie pozostali jednak bezczynni i zablokowali wszelkie materiały i kanały, które nie zostały wcześniej zweryfikowane. Razem usunięto ponad 10 milionów filmów z 13,5 miliona wszystkich dostępnych produkcji.

Wraz z tą odważną decyzją, Pornhub poinformował o wprowadzeniu nowych zabezpieczeń oraz weryfikacji treści, które są zamieszczane na platformie.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Polscy raperzy w „Cyberpunk 2077”

Piątkowe premiery: nowy album Eminema, Bru-C, Pouya i Donguralesko