w ,

Powstanie pierwszy hotel w kosmosie

Budowa obiektu niczym z filmu science fiction ma ruszyć w 2025 roku

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie wszelkie zapowiedzi przełamujące bariery jeśli chodzi o eksplorację kosmosu, budzą duże i rzecz jasna pozytywne emocje. Nie inaczej jest tym razem. Firma Orbital Assembly Corporation podzieliła się szczegółowym planem, który na 2025 rok zakłada rozpoczęcie budowy hotelu w kosmosie.

Brzmi jak scenariusz z filmu science fiction, prawda? Ale to stanie się naprawdę, a po ostatnich latach kosmicznych projektów chociażby Elona Muska i jego firmy SpaceX wiemy, że w tej branży nie istnieje niemożliwe. Jedyny problem stanowią pieniądze i czas, który potrzebny jest na testowanie nowych rozwiązań. Te z reguły na samym początku okazują się jednym wielkim niewypałem. Zawiało pesymizmem, przejdźmy więc do przyjemniejszych informacji.

Założenia Orbital Assembly Corporation wydają się naprawdę ambitne. Firma za 4 lata zamierza rozpocząć budowę hotelu w kosmosie dla ponad 400 gości. Stacja kosmiczna pod nazwą “Voyager” ma mieć kształt ogromnego pierścienia o średnicy 200 metrów. Będziemy mieli do czynienia z punktem centralnym oraz 24 modułami mieszkalnymi. Każdy z nich ma mieć długości 20 metrów oraz średnicę 12 metrów. W ten sposób w obiekcie mogłoby jednocześnie przebywać nawet 440 gości, jednak prawdopodobnie liczba ta będzie mniejsza.

Stacja ma być w środku wyposażona jak standardowy hotel. Dodatkowo, do każdego modułu zamontowany ma być jeden statek, który pozwoli na bezpieczny powrót na ziemie w razie awarii. Co jednak z grawitacją?

Chyba nikomu nie trzeba przypominać jak zachowuje się człowiek w kosmosie, pamiętacie pewnie zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dla astronautów, którzy ćwiczą latami do pracy w stanie nieważkości, nie jest to nic trudnego, jednak dla zwykłych podróżnych, byłoby to uciążliwe. Z tego względu firma ma w planach wygenerować na pokładzie “sztuczną grawitację”. Stacja ma się obracać z odpowiednią prędkością i  w ten sposób uzyskać ciążenie podobne do tego na Księżycu. Dzięki temu człowiek będzie dużo lżejszy niż na Ziemi, jednak będzie mógł bez większych problemów funkcjonować.

Cała stacja będzie oczywiście zasilana przez ogromne panele słoneczne. Jej budowa rozpocznie się w 2025 roku, lecz najprawdopodobniej potrwa latami. Każdy większe element będzie musiał być wyniesiony na orbitę osobno, co zajmie sporo czasu. Mamy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli OAC.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Marcin Najman podał kwotę, za którą mógłby zastąpić Popka w walce z Kizo

“I Got a Story to Tell” – nasze wrażenia po obejrzeniu filmu!