w

Raperzy protestują i żądają możliwości organizacji koncertów

Obostrzeń coraz mniej, muzycy nadal poszkodowani

Strajk artystów ponownie przechodzi do ofensywy. Pomimo tego, że lockdown już się skończył, część branż nadal pozostaje poszkodowana. W wyniku ostatnich decyzji rządu, muzycy nadal nie mają możliwości grania koncertów. Wielu artystów, w tym raperzy, protestują przeciwko niesprawiedliwemu traktowaniu. Do strajku dołączył m.in. Słoń oraz Pezet.

W ostrych słowach kilka dni temu wypowiedział się Słoń. “Serdeczne dzięki wszystkim k*rwom podejmującym decyzje w sprawie odblokowania koncertów. JEST SUPER. Najlepsze jest to, że możesz iść na stand up, do cyrku czy na kabaret. ALE NIE NA KONCERT BIEDNA SZLORO. J*EBAĆ ***. W ten weekend odbyły się dwie duże imprezy STAND UP’owe na stadionie we Wrocławiu. Przyszło 2 x 8k osób. TEJ K*RWA. 2 RAZY 8.000 osób! Ale my nie możemy grać dla kilkuset” – pisze Słoń.

Teraz do protestu dołączył także m.in. Pezet, który nie ukrywa, że nie rozumie aktualnych decyzji i pokazuje, dlaczego jest ona niesprawiedliwa dla artystów.

“Lubię czasem obejrzeć stand up, tym bardziej z chęcią pójdę na mecz. Zagrałbym też koncert, nie jeden, conajmniej kilka zaległych. Dlaczego? Bo tym zajmuję się od 20 lat, bo z tego żyję, bo z tego utrzymuję siebie, rodzinę itd. Z przyjemnością również zawsze korzystałem z tego rodzaju wydarzeń, udając się na koncerty moich ulubionych artystów. Kocham filmy, co za tym idzie kino, do którego w końcu mogę się wybrać. Jeśli zechcę mogę wreszcie iść na mecz, stanąć wśród 10 tysięcy innych ludzi i cieszyć się tym widowiskiem.” – pisze Pezet.

Dziś podano informacje, że rząd wydał nowe rozporządzenie dotyczące możliwości organizowania koncertów z udziałem publiczności. Według nowych przepisów, koncerty i inne imprezy muzyczne na otwartym powietrzu będą mogły znów być organizowane od dnia 4 czerwca, jednak przy obowiązujących obostrzeniach takich jak 1,5m odstępu, obowiązek zasłaniania ust i nosa czy max. 250 osób na wydarzeniu. Artyści już komentują, że nowe przepisy nadal znacznie odbiegają od przepisów dotyczących innych wydarzeń, w tym meczów czy stand-upów.

W związku z dzisiejszą decyzją rządu, nadal krzywdzącą organizatorów koncertów, przełożono m.in. SBM FFestiwal, który tym razem ma odbyć się w dniach 26-27.08 tego roku.

Z oficjalną treścią protestu zapoznacie się m.in. na mediach społecznościowych akcji “Otwieramy Koncerty”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Otwieramy Koncerty (@otwieramykoncerty)

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Rafał Brzozowski odpadł z Eurowizji

Ten Preston nie żyje