w

Straciły prawie 145 tys. złotych na sprzedaży butów w internecie

Policja ostrzega przed nowym procederem

Sprzedaż w internecie w dobie pandemii bije wszelkie rekordy zainteresowania. Niestety, w związku z tym pojawia się coraz więcej oszustw. Policja właśnie ostrzegła internautów przed kolejnym z nich, po ty jak dwie mieszkanki powiatu krapkowickiego zostały oszukane na blisko 145 tysięcy złotych.

Cyberprzestępcy w internecie czyhają na każdym kroku, szczególnie jeśli chodzi o rożnego rodzaju media społecznościowe czy portale aukcyjne. To właśnie na nim doszło do oszustwa na wielką skalę.

“Z ich relacji wynikło, że na jednym z komunikatorów napisały do nich osoby zainteresowane ich ofertą. W obu przypadkach kobiety miały do sprzedania obuwie. Transakcja miała się odbyć za pośrednictwem portalu aukcyjnego. To również kupujący zaoferowali, że zorganizują kuriera, który odbierze przesyłkę, a pieniądze trafią bezpośrednio na konto” – czytamy komunikacie policji dotyczącym zdarzenia.

Kobiety poinformowały, że weszły w linki, które otrzymały w wiadoości prywatnej. Na stronie docelowej musiąły podać nuer karty i kod CVV/CVC i dane personalne. W ten sposób włamywacze wykradli z kart kobiet kolejno 130 tys. i 15 tys. złotych.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zaapelowali o uwagę w sieci na podobne sytuacje. Nigdy nie podawajcie swoich danych personalnych na niezweryfikowanych stronach oraz zwracajcie uwagę na podejrzane wiadomości zawierające dużo błędów ortograficznych, czy też nieskładny język niczym z “tłumacza Google”.

Redakcja Hypest

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Tede z drillowym kawałkiem. Raper wydał właśnie pół płyty i zapowiada preorder albumu

Już wkrótce Pentagon ujawni raport dobrze udokumentowanych przypadków obserwacji UFO