w ,

Student zrzucił 31 ton marchwi w centrum Londynu

Performance spotkał się ze sporym sprzeciwem

Londyńska uczelnia artystyczna “Goldsmiths” niedawno rozpoczęła swoją coroczną wystawę. Wśród studentów sztuki biorących udział w pokazie, największe poruszenie wywołał pomysł jednego ze studentów tamtejszej uczelni – Rafaela Péreza Evansa. Jego performance pt. “Grounding”polegał na zrzuceniu ok. 240 tysięcy marchwi tuż przed budynkiem szkoły. Stos warzyw ważył razem  blisko 31 ton. Co miał na celu jego projekt i z jaką spotkał się reakcją?

Performance już z samego początku wywołał spore zamieszanie. Z resztą, czy widzieliście kiedyś stos ponad 200 tysięcy marchwi na środku ulicy? Kontrowersje wywołało także samo marnotrastwo jedzenia. Naprzeciw temu problemowi stanęła grupa studentów uczelni, która założyła konto na Instagramie o nazwie @goldsmithcarrots, aby zaprotestować przeciwko utracie tak dużej ilości żywności. Twórcy projektu na swoich mediach społecznościowych napisali:

Lewisham to jedna z najbiedniejszych dzielnic Londynu, a masowe wysypywanie marchwi w Goldsmiths jest nie do zniesienia.

Sam pomysł performance’u ze strony artysty był inspiracją protestami rolników we Francji, z której wywodzi się Evans. Autor wspomniał, że ich praktyka w celu wywołania pewnych działań od władzy, była dla niego ciekawa od najmłodszych lat. To tłumaczenie nie dotarło jednak do przeciwników projektu. Grupa @goldsmithcarrots postanowiła rozpocząć ogólną akcję zbierania marchwi, ich obierania, tarcia i przygotowania różnych przepisów na przygotowanie potrw z ich użyciem. Tak powstały liczne ciasta marchewkowe czy zupa marchewkowa, które postanowiono sprzedać w miejscu performance’u, a całość dochodu przekazać do  lokalnych banków żywności. Brawa dla inicjatorów tej spontanicznej i dobroczynnej inicjatywy!

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Małgorzata Domagalik w ogniu krytyki na Kanale Sportowym

Alberto podbija polską scenę rapową swoim solowym debiutem w GM2L