w

Wspiął się na dźwig najwyższego wieżowca w Polsce oraz Unii Europejskiej

Nagranie trafiło na YouTube, a wkrótce trafi także na policję

“Varso” to kompleks budynków biurowych znajdujących się w Warszawie. Wchodzący w skład kompleksu Varso Tower jest natomiast najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej (310 m). Obecnie drapacz chmur jest jeszcze na etapie budowy, jednak postawiona kilka tygodni temu wysoka na kilkadziesiąt metrów iglica pozwoliła na zdobycie tego tytułu.

Na najwyższym poziomie budynku jeszcze jakiś czas temu znajdował się ogromny dźwig. Jeden z YouTuberów postanowił skorzystać z tego faktu i na niego wejść. Nagranie z wyczynu trafiło na YouTube, ale właściwie nie tylko tam. Sprawa po nagłośnieniu przez media wkrótce trafi wraz z zabezpieczonym nagraniem także na policję.

Klatka z nagrania opublikowanego na kanale MoKOTowski na YouTube

Po publikacji młodego chłopaka, który dokonał niebezpiecznego wyczynu, można uznać jego dokonanie za historyczne. Jest on bowiem pierwszą oficjalnie znaną osobą, która wspięła się na nowy najwyższy budynek w Polsce i Unii Europejskiej.

“Twórca mówi o „przypale”, który oznaczałby najprawdopodobniej upadek z rusztowania. W takim wypadku odpowiedzialność poniósłby wykonawcy prac budowlanych za to, że nie zapobiegł nieuprawnionej wspinaczce.” – komentuje dla Gazety Wyborczej pracownik firmy odpowiedzialnej za wykonanie Varso Tower. “Apeluję o to, żeby nie pochwalać tego rodzaju działań. Nie narażajmy ludzi na niebezpieczeństwo.” – dodaje, mówiąc o tym, że trwa zbieranie materiałów, które pozwolą na zgłoszenie sprawy na policję.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Nowy pociąg z Chin jeździ z prędkością 620 km/h

FAME MMA 10 przesunięte!