w

Wykorzystali błąd w aplikacji KFC na darmowe jedzenie. Teraz pójdą do więzienia

Pięciu chińskich studentów usłyszało zarzuty

Pięciu studentów z prowincji Jiangsu w Chingach trafi do więzienia po tym, jak w wyniku błędu aplikacji zamawiali jedzenie wi KFC całkowicie za darmo. Grozi im nawet 2,5 roku pobytu za kratami.

Błąd w aplikacji znalazł Xu, który oprócz skorzystania z błędu, podzielił się nim ze swoimi znajomymi. Student lukę znalazł w aplikacji KFC połączonej z komunikatorem WeChat, który umożliwia m.in. robienie zakupów za pomocą botów. Chłopak generował kupony, które obniżały kwotę danego produktu do zera.

Młodzi mężczyźni wykorzystali luki w aplikacji mobilnej KFC i w ten sposób przez wiele miesięcy jedli w restauracji bez żadnych opłat. Operator popularnej sieci restauracji w Chinach poniósł przez to straty finansowe rzędu 200 tys. juanów, czyli ponad 115 tys. złotych. Studenci zapłacą teraz 1-6 tys. juanów (od 600 do 3500 złotych) kary, a ostatecznie grozi im nawet 2,5 roku więzienia.

Redakcja Hypest

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

O co chodzi z Candice na TikToku? Tłumaczymy!

Co oznacza emoji mózgu na TikToku? Tłumaczymy!