w ,

#ŻabsonIsOverParty najpopularniejszym hashtagiem na polskim Twitterze. O co chodzi?

Poszło o utwór “Korea” z najnowszego mixtape’u rapera

#ŻabsonIsOverParty stał się wczoraj (01.02.2021) najpopularniejszym hashtagiem na polskim Twitterze. To za sprawą najnowszego mixtape’u artysty, a dokładniej jednego z utworów pt. “Korea”. Co prawda nie poszło o zwrotkę Żabsona, jednak to jemu oberwało się najbardziej. Przeanalizowaliśmy całą sytuację oraz reakcję społeczności Twittera i już spieszymy z wyjaśnieniami.

Żabson jest jednym z najbardziej otwartych artystów w kwestii światopoglądu i podejścia do istotnych dla dzisiejszego społeczeństwa spraw. Tym bardziej zdziwił fakt, gdy dziś osądzono go o rzekomy… rasizm. Tak uważają przynajmniej niektórzy użytkownicy Twittera, którzy szybko spowodowali, że #ŻabsonIsOverParty stał się najpopularniejszym hashtagiem w kraju. Żabie oberwało się jednak za gościnną zwrotkę Locomode, który w utworze “Korea” nawinął m.in.:

Zaraz będę miał znowu, azjatyckie oczka
Oczko puszcza mi na mieście dupka skośna

To właśnie te niekoniecznie trafne spostrzeżenia rapera wywołały istną burzę w sieci. To jeden z wpisów, który zdobył duża popularność na Twitterze:

Zdania na temat zwrotki Locomode są różne, jednak z pewnością nie jest to coś, czego mogliśmy spodziewać się w utworze Żabsona. Mimo wszystko nie pozostaje nam nic więcej jak obserwować sytuację i czekać na ewentualne oświadczenie rapera. Utwór “Korea”, który poruszył internet, przesłuchacie tutaj:

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

“Ziomalski Mixtape” Żabsona trafił do sieci

Nieoficjalnie: Chief Keef w ciężkim stanie trafił do szpitala