w

“Zobacz jaką mam esse ziomuś” – o co chodzi w tym trendzie? Tłumaczymy!

“Zobacz jaką mam ESSE ziomuś” to popularne sformułowanie, które w lipcu 2022 roku zyskało duży rozgłos m.in. na TikToku oraz Twitchu i jest wykorzystywane w formie mema. Jesteście ciekawi skąd się wzięło i co oznacza? Tłumaczymy!

Według słownika PWN, essa to synonim słowa “łatwy” lub także okrzyk radości, który używany jest do wyrażania pozytywnych emocji w stosunku do innych osób lub po prostu wyrażenie własnych uczuć. Essa była bardzo popularna już w 2018 roku, kiedy do została ona Młodzieżowym Słowem Roku. W lipcu 2022 powróciła jednak w nowym zastosowaniu, jako pewien mem.

Wszystko zaczęło się od drunk streama IRL od streamera Zony’ego na Twitchu. Popularny twórca pod wpływem procentów podszedł do kamery i zaczął mówić “Zobacz jaką mam esse ziomuś”. Fragment ten obejrzycie poniżej.

Od tego momentu wyrażenie stało się viralowym memem, który jest teraz bardzo popularny między innymi w mediach społecznościowych.

Napisane przez Redakcja Hypest

To my - ludzie ciekawi świata. Piszemy o muzyce, kulturze nowoczesnej, modzie i jedzeniu, a także wszystkim tym, co ważne w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Lody LOUDA od Masnego Bena! Kiedy premiera? Jaki smak?

Trippie Redd chce współpracować z Young Multim! Oto co powiedział